Fanda Baníku vyváděl v kostele ve Starém Městě, rozbil i vázu před památníkem

Foto: Policie ČR

STARÉ MĚSTO – Nemalou finanční škodu a výtržnosti má na svědomí dvaatřicetiletý muž z Uherskohradišťska. Řádění, kterého se měl dopustit koncem srpna ve Starém Městě, ale nejspíš nezůstane bez trestu. Hrozí mu až dva roky ve vězení.

Vandal ve Starém Městě podle policie úmyslně shodil na zem keramickou vázu, která byla umístěna před památníkem Velké Moravy. „Vázu rozbil a způsobil tak škodu za bezmála sto padesát pět tisíc korun. Kromě toho ještě narušil průběh mše v nedalekém kostele Svatého Ducha tím, že vstoupil dovnitř a několikrát zaskandoval: „Baník Ostrava“,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž čelí obvinění z výtržnictví a poškození cizí věci. „Tuto středu proti němu zahájil vrchní inspektor z Obvodního oddělení v Uherském Hradišti trestní stíhání. Nyní mu za tuto trestnou činnost hrozí až dvouleté vězení,“ dodává Simona Kyšnerová.