Mahenovo divadlo se rozsvítí namodro

Zdroj: Unicef

BRNO – Ke příležitosti světové kampaně UNICEF a Světového dne dětí se Mahenovo divadlo dnes rozsvítí namodro. Jedná se o připomínku, že každé dítě má právo na výživu, pitnou vodu, ochranu a vzdělání.

Česká republika se k této akci připojila v loňském roce poprvé, nasvícena byla Petřínská rozhledna a Tančící dům. Ve světě je to například opera v Sydney, Akropole v Athénách nebo Petra v Jordánsku. Balkon Mahenova divadla bude nasvícen od dnešních 16:25 do zítřejších 6:50. „Jsem ráda, že se Brno nasvícením Mahenova divadla zapojuje do mezinárodní akce, která má upozornit na práva dětí. Zvláště v dnešní složité době musíme dbát na to, aby byla dětem věnována potřebná pozornost a péče,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kampaň probíhá každoročně vždy 20. listopadu na Světový den dětí. V roce 1989 v tento den přijalo Valné shromáždění OSN Úmluvu o právech dítěte. Dokument zaručuje každému dítěti právo na vzdělání, život v bezpečném a zdravém prostředí nebo na rodinu a ochranu.