„Malý nadjezd“ je po opravách opět průjezdný

Foto: město Vsetín

VSETÍN – Řidiči mohou od dnešního odpoledne vjet na opravený „malý nadjezd“ mezi sídlištěm Trávníky a Rybníky. Během téměř roční uzavírky prošel rekonstrukcí celý most a obnovil se i asfaltový povrch na nájezdových rampách. Během pěti let chce ale radnice most nahradit zcela novým.

Nadjezd se uzavřel po mostních prohlídkách z loňského prosince, které odhalily závažné technické závady. Na spodní straně mostu se provedla sanace středových podpěr a spodního líce nosné konstrukce, rozsáhlé práce probíhaly také z horní strany nadjezdu, kde přibyla kotvená železobetonová monolitická spádová deska, provedena byla i nová hydroizolace. Úprav se dočkaly železobetonové římsy, osadily se obrubníky na silnici, položila se nová vozovka včetně podkladových vrstev a opravilo se zábradlí. Následně došlo i na nájezdové rampy.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místě současného nadjezdu město v budoucnu plánuje stavbu nového mostu. Ten by umožnil provoz ve dvou jízdních pruzích a vedl by přes něj i chodník pro pěší. „Studii již máme hotovu a během následujícího roku a půl bychom chtěli získat stavební povolení. Na samotnou stavbu pak budeme žádat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která by mohla pokrýt až 100 procent nákladů,“ vysvětlil plány města starosta Jiří Růžička a dodal, že nový most by mohl ten původní nahradit v horizontu pěti let.

Opravy provedla firma FIRESTA-Fišer z Brna. Původní cena byla 5,8 milionu korun, po rozšíření zakázky o opravy nájezdových ramp se zvýšila na 6,5 milionu korun.