Mateřská škola Máj v Novém Jičíně má novou zahradu

NOVÝ JIČÍN – Radost pro desítky dětí, které navštěvují mateřskou školu Máj na ulici Jubilejní v Novém Jičíně, přinesla v těchto dnech otevřená školní zahrada, která prošla revitalizací. Děti teď na zahradě školky najdou nové tartanové hřiště, koloběžkové dráhy, pískoviště i hrací prvky.

Přínosem pro děti je, kromě nového prostoru pro sport, i zázemí pro rozvoj jejich smyslového vnímání, odpočinek a učení. „Kvůli drahám a bludišti byly na zahradě nutné větší terénní úpravy. Vznikly tu i kryté terasy, na kterých si mohou děti venku malovat nebo se učit,“ řekla vedoucí odboru školství z novojičínské radnice, Oldřiška Navrátilová s tím, že náklady na přestavbu zahrady přesáhly tři miliony korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Novojičínští radní se snaží každý rok opravit zahradu, nebo budovu, některé ze svých jedenácti mateřských škol. Právě školka na Jubilejní ulici už loni prošla rekonstrukcí celé budovy, včetně oken a střechy.

„V příštím roce bychom rádi zrekonstruovali zahradu u mateřské školy ve Smetanových sadech. V tristním stavu je i zahrada u Komenského školky. K její opravě bychom se rádi dostali v roce 2022,“ řekl místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.