Muzeum Vysočiny Pelhřimov zve na netradiční výstavu za okny

PELHŘIMOV – Muzeum Vysočiny připravuje v Pelhřimově neobvyklou výstavu za okny zámku. Návštěvníci si zde budou moci v libovolnou denní dobu prohlédnout obrazy místního rodáka Jaroslava Zieglera.

Muzeum je sice v těchto dnech uzavřené, ale jeho zaměstnanci se i tak rozhodli dopřát veřejnosti originální formou kulturní zážitek. Za okny pelhřimovského zámku budou od úterý 1. prosince ke zhlédnutí obrazy z tvorby malíře Jaroslava Zieglera. „Každý den v týdnu v režimu 24/7 budou za okny výstavní síně umístěna vybraná díla z jeho produkce. Ta budou co týden obměňována a nasvícena tak, aby byla hezky vidět v každou denní dobu,“ sdělila Jana Komínová z odboru kultury a památkové péče Kraje Vysočina.

V rámci doprovodného programu je k výstavě připravena i procházka po městě. Jaroslav Ziegler ve své tvorbě zachytil historickou podobu zajímavých míst, a právě na oknech i výlohách těchto objektů budou umístěny samolepky s heslem „Místa Jaroslava Zieglera“ a QR kódem. Po jeho načtení se zobrazí krátké video, na kterém bude zachycena historická podoba místa doprovázena komentářem.

Celá výstava bude zpřístupněna veřejnosti až po uvolnění stávajících opatření a je předběžně plánována až do jarních měsíců.