Na Borech mají první psí louku. Otevřou ji, až se zazelená

PLZEŇ – Majitelé psů na Borech se spolu se svými čtyřnohými miláčky mohou těšit na psí louku, která již vyrostla v prostoru okrajové části Borského parku. Jedná se o první psí louku na území Městského obvodu Plzeň 3.

Dle slov 1. místostarosty Petra Balouna moderní psí louka vznikla citlivým začleněním do stávající zeleně a pejsci se zde budou moci realizovat na řadě herních prvků od přeskoků a slalomu přes áčko až po kladinu. „Plníme tak další závazek, ke kterému jsme se při volbách a v programovém prohlášení zavázali.“ dodal. „Myslím, že takové místo v našem městském obvodu určitě chybělo a jsem rád, že se podařilo vybudovat tuto první vlaštovku s důrazem na komfort a bezpečnost jeho uživatelů. Pevně věřím, že nebude poslední.“ doplnil starosta David Procházka.

Kromě pro psy atraktivních prvků jsou nezbytným doplňkem psí louky též místa pro značkování, protože stromy jsou chráněny před negativním vlivem psí moči dřevěným oplocením. Přírodní charakter zde dotváří původní remízek. Nezapomnělo se tu však ani na majitele psů, kteří zde budou moci v klidu posedět za stolem i na lavičkách. „Psi jsou součástí našich životů, ať chceme nebo nechceme. V našem obvodu je registrováno více než tři tisíce pejsků a my chceme pečlivě sbírat zkušenosti z provozu právě dokončené borské loučky a uplatnit je při budování loučky další. V návrhu investičního plánu pro příští rok je zařazeno vybudování podobné loučky v Zadních Skvrňanech.“ prozradil Petr Baloun.

Přestože je psí louka již stavebně dokončena, není bohužel ještě otevřena pro veřejnost. Důvodem je nutnost vzejití trávníku tak, aby nedošlo při užívání k jeho devastaci. „Prosíme proto veřejnost o trpělivost a děkujeme za pochopení. Louku otevřeme hned, jakmile to bude možné,“ uvádí se na stránkách Městského obvodu Plzeň 3.

Zdroj: umo3.plzen.eu