Na rožnovském náměstí už stojí vánoční strom. Slavnostní rozsvícení lidé uvidí v televizi i online

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Masarykovo náměstí zdobí od včerejška vánoční strom z rožnovské lokality Sladské. O slavnostní rozsvícení lidé nepřijdou ani navzdory nepříznivé epidemiologické situaci. Celou událost i s doprovodným programem si mohou pustit na kabelové televizi TV Beskyd nebo na jejích webových stránkách.

Vánoční strom spolu s Betlémem karpatského lidu se bude rozsvěcovat v pátek 27. listopadu. Doprovodný program začne v 16.30. „Program je připravený T- klubem – kulturní agenturou a diváci se mohou těšit na Jiřího Hausera s Divadlem V batohu s pohádkou Čekání s anděly na Ježíška. Následně vystoupí zpěvačka a režisérka Marta Santovjáková Gerlíková, která přednese Vánoční příběh. V rámci doprovodného programu také vystoupí Ludmila Vašková, která nejen že zazpívá, ale také poví, jak vznikal Rožnovský Betlém,“ láká mluvčí města Petra Graclíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Letošní program je určen hlavně pro děti a tomu pořadatelé přizpůsobili i moderátory. „Letos to budou žáci Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm. Věřím, že si v pátek 27. listopadu rodiče s dětmi tento program pustí v televizi nebo online, a prožijeme tak společně na dálku tento pěkný předvánoční moment,“ doufá ředitel kulturní agentury Jakub Sobotka.

Samotné rozsvícení stromu je naplánování na 17.30. Těsně předtím vystoupí s proslovem vedení města, zástupci katolické a evangelické církve a také ředitel Národního Valašského muzea v přírodě. Následně se rozsvítí 24 světelných girland na stromě, které obsahují celkem 4 800 LED diod, a osvětlení na Masarykově náměstí, na ulici Lázeňská a lávce pro pěší u Společenského domu.

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm
Foto: město Rožnov pod Radhoštěm
Foto: město Rožnov pod Radhoštěm
Foto: město Rožnov pod Radhoštěm