Od Šumbarku na čtyřproudovou ulici Ostravskou už doleva neodbočíte

Foto: Město Havířov - Křižovatka na ulici Ostravské před Havířovem

HAVÍŘOV / ŠENOV / OSTRAVA – Neuběhl ani týden od chvíle, co byl u kritické křižovatky na ulici Ostravské před Havířovem spuštěn provoz úsekového radaru. Dnes havířovská radnice přinesla informaci o další novince. Tou je plánované zrušení levého odbočení na čtyřproudovou ulici Ostravskou od Šumbarku. Odbočení doleva z Ostravské na Šumbark ale zůstane zachováno.

Zmíněná křižovatka byla na letošní Dopravní konferenci vyhodnocena jako nejrizikovější v Moravskoslezském kraji. Ředitelství silnic a dálnic proto spustí už v pondělí 23. listopadu stavební úpravy křižovatky. „Po tomto odborném zásahu začne provoz v novém režimu fungovat, pokud to počasí dovolí, nejpozději do Vánoc,“ řekla nová mluvčí havířovského magistrátu, Rosalie Seidl Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V rámci přestavby aktuální křižovatky bude provedena úprava středového dělícího pásu, změní se také vodorovné i svislé dopravní značení. Připravuje se rovněž instalace betonových svodidel a dalších bezpečnostních prvků, například reflexních balisetů. Snížení rychlosti automobilů vyjíždějících z Havířova zajistí úsekové měření tak, aby odbočení na Šumbark od Ostravy bylo pro řidiče bezpečné.

Změnám, které by přinesly nejbezpečnější a nejplynulejší provoz před branami centra Havířova, předcházela dlouhá a náročná jednání města Havířova s Ředitelstvím silnic a dálnic. Už v minulosti město Havířov nesouhlasilo s návrhy Ředitelství silnic, mezi nimiž bylo i úplné zrušení odbočky na městkou část Šumbark.

„Báli jsme se přetížení velkého kruhového objezdu. Vznikaly by kolony a nebezpečné situace,“ řekl náměstek primátora Bohuslav Niemiec s tím, že nové řešení, které začne od Vánoc fungovat, navrhla sama havířovská radnice.