Pech v Ostravě při pátku! Domíchávač se „šprajcnul“ v Přívoze pod mostem

Fotgrafie: HZS MSK

OSTRAVA – Dopravní značení pro maximální povolenou výšku auta nerespektoval řidič domíchávače betonu v Ostravě – Přívoze. Patrně z nepozornosti vjel do tunelu pod železničním mostem namísto středem, kde je výška průjezdu 3,8 metrů, vjezdem vpravo, kam se vejdou pouze vozidla do 3,3 metrů. Šest tun čerstvého betonu, který domíchávač vezl, se tak na hodinu a půl dotočilo.

Tato nehoda si dnes v osm hodin ráno vyžádala v Ostravě-Přívoze na ulici Hlučínské zásah dvou jednotek drážních hasičů. Tunel je v tomto místě velmi dobře značen a nehody jsou zde výjimkou. Přestože řidiče na výšku tunelu upozorňovaly značky, podařilo se mu s autem projet tunelem až do jeho středu, kde se zaseknul.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Aby hasiči mohli domíchávač během hodiny a půl vyprostit, vypustili u auta nejdříve všechny pneumatiky,” řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Dále přišly na řadu hydraulické nůžky, kterými bylo nutné odstranit z auta překážející násypník. Poté se podařilo domíchávač vytáhnout couváním za pomocí navijáku hasičského vozidla.

Na místo přijel také drážní expert, aby posoudil statiku mostu.  „Prvotní expertiza zatím vyloučila poškození statiky. Most je v pořádku a mohou po něm i dál jezdit vlakové soupravy,“ řekl statik na místě nehody, které se obešla bez zranění.