Prachatická nemocnice od pondělí opět zprovozní některá oddělení

Nemocnice Prachatice (zdroj jihnem.cz)

PRACHATICE – Prachatická nemocnice opět postupně otevírá svá oddělení. Snížil se zde totiž počet pacientů i zdravotníků s onemocněním Covid-19. Od příštího týdne se tak některá oddělení vrátí ke svému provozu.

V pondělí 23. listopadu otevře lůžkové stanice Dětského a Novorozeneckého oddělení a také Porodnici. „Počet pacientů i zdravotníků, kteří se léčí s nemocí covid-19, během posledního týdne poklesl. Můžeme tedy znovu uvažovat o obnovení péče v původním rozsahu. Maminky mohou opět rodit doma v Prachaticích, v příjemném prostředí naší porodnice za přítomnosti otce,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ten také dodal, že nemocnice obnovuje i gynekologicko-porodnickou pohotovostní ambulanci, která bude od pondělí 23. listopadu sloužit pacientkám opět v režimu 24 hodin denně. Rovněž ambulantní péče bude postupně obnovována až do rozsahu jako na začátku pandemie. Provoz Rehabilitačního oddělení stejně jako středeční interní ambulance pro předoperační vyšetření je již v plném provozu.

„S ohledem na potřebu vyčlenit část kapacit na Covid-19 a s ohledem na omezení plánované operativy dle nařízení Ministerstva zdravotnictví České republiky, zatím plánujeme pouze termín spuštění ortopedických a gynekologických operací. V pondělí 23. listopadu uzavřeme stanici covid-19 na Ortopedickém oddělení. Ortopedicko-traumatologické lůžkové oddělení otevřeme po nutné dezinfekci a vymalování prostor. Pokud nám to epidemiologická situace a centrální nařízení dovolí, rádi bychom se k plnému plánovanému provozu v ´běžném´ režimu vrátili od pondělí 30. listopadu,“ sdělil Čarvaš.

Pacienti, kteří byli objednáni na nejbližší dny, budou personálem prachatické nemocnice kontaktováni a bude jim upřesněn termín jejich operace. Toto se týká i pacientů, kterým byla operace v minulých týdnech zrušena.

„Pokud bychom se někomu nedovolali, žádáme pacienty, aby kontaktovali naše ambulance. Společně s naším personálem se dohodnou na dalším postupu. Budeme se snažit vyřešit všechny případy co nejdříve, bezpečně a s plným komfortem naší nemocnice. Oddělení následné péče i stanice Interny I zatím zůstávají dál vyčleněny pro Covid-19 pacienty,“ uvedl ředitel prachatické nemocnice. V provozu zůstává i odběrové místo pro PCR testy. Objednání je možné elektronicky prostřednictvím našich webových stránek.

„Rád bych poděkoval všem zaměstnancům, studentům i dobrovolníkům za jejich práci a nasazení při péči o covid pacienty. Náš dík patří také všem, kteří nám v posledních dnech nosí dary a různé pozornosti, jako výraz jejich podpory a sounáležitosti s naší nemocnicí,“ doplnil Čarvaš.