Stonáte s koronavirem doma správně? Pražští záchranáři sestavili důležité rady

Ilustrační foto

PRAHA – Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy a pražský magistrát sestavili stručný leták, který obsahuje potřebné rady, jak zvládnout domácí léčbu onemocnění covid-19. Víte, kde leták získáte?

Od ledna jsme poskytli péči téměř 4000 pacientům s onemocněním covid-19 a provedli přes 8000 domácích odběrů. Letákem odpovídáme na časté otázky volajících na linku 155 a dáváme tak přehledný návod, jak si s onemocněním poradit,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy, Petr Kolouch.

Kromě popisu nejčastějších příznaků, se čtenáři v letáku dozvědí koho a jakým způsobem informovat, pokud onemocní. Rovněž leták obsahuje informace o tom, jak má vypadat správná domácí léčba, jaký je průběh karantény a hygienická opatření. Rovněž tu jsou vyjmenovány konkrétní situace, kdy je vhodné využít tísňovou linku 155.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Letákem chceme pomoci lidem, kteří si neví rady. Pevně věřím, že tím pomůžeme jak nemocným, tak i jejich rodinám a nejbližším. Rovněž ulehčíme i vytíženým pražským záchranářům a celému zdravotnickému systému,“ doplnila radní hlavního města Prahy pro zdravotnictví a sociální politiku, Milena Johnová. Samotný leták je k dispozici na vybraných místech, jako jsou prostředky hromadné dopravy, odběrová místa nebo přepážky úřadů. Rovněž je možné stáhnout si jeho elektronickou podobu na stránkách Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy.