U Břeclavi zemřela chodkyně po nárazu auta

ilustrační foto

BŘECLAV – V pátek krátce po půl sedmé ráno řešili dopravní policisté tragickou nehodu chodkyně a osobního auta na silnici číslo 425 u Kostic u Břeclavi.

Mladý řidič jedoucí ve směru na Lanžhot se střetl se starší chodkyni, která bohužel svým zraněním na místě podlehla. „Operační středisko vyslalo na místo lékařskou posádku. Žena však zemřela ještě před příjezdem zdravotníků, utrpěla zranění neslučitelná se životem. V péči jsme měli i mladého muže, řidiče osobního vozu, pro akutní stresovou reakci,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Podle policejního mluvčího Petra Valy byly drogy a alkohol u řidiče provedenými zkouškami zcela vyloučeny. Je možné, že svoji roli sehrála špatná viditelnost chodkyně. Během vyšetřování smutné události byla komunikace po několik hodin průjezdná jen kyvadlově. „Přesná příčina vzniku dopravní nehody bude nyní předmětem dalšího šetření břeclavských policistů. Pokud jste byli svědky tragické nehody, nebo máte z této doby záběry z palubní kamery, ozvěte se na tísňové lince 158,“ doplnil Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.