V Zeměráji se nudit nebudete!

 

KOVÁŘOV – Kilometr dlouhá přírodní stezka naboso, archeologické a paleontologické naleziště, velké dřevěné bludiště, dětská herní vesnička, množství přírodních hřišť různého zaměření a více než sto různých her je jen zlomek toho, co vás čeká v Zeměráji. Na pobyt tam si raději vyčleňte celý den! Nebo víc?

Chcete si zkusit život zapomenutých venkovanů? Ve středověké vesnici Hruškov si můžete umlít mouku na kamenném mlýnku, vyzkoušet předení, tkaní, nebo práci na hrnčířském kruhu. Máte unavené nohy? O mimořádný smyslový zážitek se postará kilometr dlouhá stezka naboso. Ať už půjdete po trávě, lesní cestě, kamenech, či písku a blátu, vaše nohy vám budou vděčny. Jsou vaše děti ve vodě jako doma? Vyčištěné zákoutí Hrejkovického potoka s písčitým dnem doplněné na břehu stupňovitým pískovištěm s pumpou a dřevěnými prvky vytváří příjemné odpočinkové místo pro jejich cachtání. Hned potom se mohou vydat najít cestu bludištěm. A ne ledajakým! Největší kruhové bludiště v republice je sestavené z 1 600 smrkových kůlů a zabírá plochu 314 m2. Pokud máte doma malé objevitele, můžete se společně s nimi seznámit zábavnou formou s prací archeologů na cvičném nalezišti. Najdete některou z kostí pravěkých zvířat, či zkamenělinu trilobitů?

Ať už si chcete osvěžit mozkové buňky, procvičit zručnost, obratnost, postřeh, či celý den běhat, přelézat, vymýšlet a objevovat, po dni plném zábavy v Zeměráji zjistíte, že si odnášíte řadu nových informací o životě našich předků i okolní přírodě.