Vánoční strom v Kroměříži už čeká na výzdobu

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Dvanáctimetrový smrk pichlavý už stojí na Velkém náměstí v Kroměříži. Přivezli ho sem z Chropyňské ulice, kde přibližně pětatřicet let rostl na soukromém pozemku. V následujících dnech na něj přibude výzdoba a rozsvítí se ve čtvrtek 26. listopadu.

Slavnostní rozsvícení a stánky s dobrotami, svařákem a drobným zbožím každoročně lákalo tisíce lidí do centra. „Letos bohužel tento tradiční scénář nepřichází v úvahu, program jsme museli zrušit. Je třeba dodržovat platná vládní nařízení a omezení týkající se shromažďování více osob, která byla přijata proti šíření nákazy koronavirem,“ sdělil starosta města Jaroslav Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O rozsvícení Kroměřížané ale zcela nepřijdou. „Jen bude mít jinou podobu. Vše se včas dozvíte na facebooku města a na facebookové události Rozsvícení vánočního stromu 2020,“ prozradil starosta.

Náměstí bude letos krášlit velkolepá světelná výzdoba se třemi dominantními LED prvky, které se městu vyrobily na míru. Pokud bude epidemiologická situace přát adventním trhům, objeví se šest nových uzamykatelných dřevěných domečků, které prodejcům poskytnou potřebné zázemí. Ty doplní dosavadní stánky používané při Adventu na radnici. Po celých 12 dnů by trhy měl doprovázet bohatý kulturní program.

Foto: město Kroměříž
Foto: město Kroměříž
Foto: město Kroměříž