VIDEO: Dvojice mladých recidivistů kradla a přepadávala v Praze 8

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Nejprve dvojice přepadla dva školáky v Bohnicích, pak ukradli dvě kola. S pistolí v ruce vydírali kamaráda, aby je převezl autem. Nakonec ještě ukradli jiné auto v ulici Švábky.

Kriminalisté třetího policejního obvodu, specializující se na loupežná přepadení, ve spolupráci s pražskými policisty, zadrželi dva muže ve věku dvacet a dvaadvacet let,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Dvojice má za sebou velmi pestrou kriminální minulost a to i přes nízký věk. Už si odpykali několik let ve vězení, na svém kontě mají násilnou i majetkovou trestnou činnost.

Tentokrát se vyřádili na území Prahy 8. Nejprve přepadli dva školáky ve věku čtrnáct let. Nedaleko zastávky městské hromadné dopravy Bohnice na chlapce zaútočili pěstmi a pak jednomu z nich ukradli skateboard. „Hodinu poté v Lodžské ulici v Praze 8 odcizili dvě kola ze zaparkovaného vozidla,“ doplnila příběh mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na převoz z místa činu si přivolali kamaráda s vozem. Dokonce mu přiložili k hlavě pistoli a donutili ho k jízdě. Nakonec ještě starší z dvojice odcizil v ulici Švábky vozidlo Mini Cooper, a to za použití originálních klíčů. Právě v tomto vozidle byl po několika hodinách podezřelý zadržen na pražském Žižkově. Video ze zadržení naleznete na tomto odkazu. Kriminalisté nyní zjišťují, jak se ke klíčům dostal. Druhý den si pak policisté došli i pro mladšího z dvojice recidivistů a to na místo přechodného pobytu na Proseku.

V době spáchání těchto skutků byli oba muži v podmínce za předchozí trestnou činnost,“ dodala mluvčí. Při prohlídce během zadržení nalezli policisté plynovou pistoli, loveckou dýku s dlouhou čepelí a více než pět gramů pervitinu. Oba muži jsou nyní obviněni ze spáchání trestných činů loupež, krádež, vydírání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. V případě odsouzení tak hrozí pachatelům až desetiletý trest odnětí svobody. Trestných činů se dopustili v době vyhlášeného nouzového stavu.