Strakoničtí mohou vytvořit on-line příběh letošního vánočního stromu

ilustrační foto (zdroj FB Město Strakonice)

STRAKONICE – Blíží se doba adventní a s ní je spojeno slavnostní rozsvěcení vánočních stromů na náměstích po celé zemi. Letos si však kvůli koronaviru tuto krásu nebudeme moci užít společně, a proto vedení města Strakonice připravilo jakousi náhradu.

V minulosti rozsvítila vánoční strom ledová královna, jindy chrabrý rytíř na bílém koni. Letos to bude jen a jen na nás samotných. Ta nejčistší dětská srdce v sobě skrývají neobyčejnou moc, proto jen ona mohou rozsvítit vánoční strom.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Pojďme, prosím, všichni otevřít okna svých domovů, dejte dětem zvonečky, jejichž hlas přivolá letošní světlo Vánoc, které rozsvítí vánoční strom. Hlasem zvonků nejen, že rozsvítíme strom, ale poděkujeme všem, kteří v těchto vypjatých dnech stojí v první linii – zdravotním sestrám, ošetřovatelkám, lékařům, všem, kteří pomáhají druhým,“ vysvětlila tisková mluvčí Strakonic Markéta Bučoková.

Za deset minut pět večer na první adventní neděli 29. listopadu se prostřednictvím městského rozhlasu rozezní adventní písně, poté se přidá hlas zvonu z věže kostela sv. Markéty a každý zvoneček, který se přidá, rozžehne světlo na vánočním stromu města roku 2020.

„Přidejte se k nám. To, že se nesejdeme na náměstí, neznamená, že nemůžeme být spolu, síla myšlenky je mnohdy víc než samotná přítomnost,“ uzavřela Bučoková.