VIDEO: Alžířan přijel na podvozku kamionu. Policisté řešili dalších deset migrantů

zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Jihomoravští cizinečtí policisté jen za poslední týden zahájili správní řízení o vyhoštění s deseti Afričany. Museli zintenzivnit kontroly na dálnicích i jiných komunikacích. Kontrolují také mezinárodní vlaky směřující na naše územní z Maďarska a Rakouska.

Muž z Alžírska přicestoval na naše území na podvozku pod návěsem kamionu z Itálie a mířil do Německa. Jeho nepohodlné cestování ukončila hlídka z dálničního oddělení v Chrlicích v odstavném pruhu na 207. kilometru dálnice D1. „Promrzlý muž byl šťastný, že si ho někdo všiml a jeho pouť skončila. Uvedl, že přijel na čerpací stanici na návěsu v místě určeném pro rezervní kolo,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Obsluha čerpací stanice na dálnici D1 v Brně zase upozornila na dvojici Maročanů. Cestovali z Rumunska a chtěli se dostat do Itálie. Další dvojice se zase pohybovala po silnici u Lanžhota. Na podezřelé osoby upozornil policejní hlídku bratr jednoho z policistů. Odkud a kam měli namířeno, se dosud nepodařilo zjistit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.