Buďte informováni o novinkách v Kopřivnici, mobilní rozhlas je k dispozici

Ilustrační foto.

KOPŘIVNICE – Na takzvaném mobilním rozhlasu je možno sledovat nejen hlášení, ale také číst tiskové zprávy a upozornění na uzavírky komunikací a změny v termínech svozu odpadů. Jak se přihlásit?

Mobilní rozhlas představuje komunikační bránu, která skrz počítačů a mobilních telefonů informuje obyvatele více než tisícovky měst v České republice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Nejvýhodnější je mít stáhnutou aplikaci a získávat informace přímo do mobilu. Ale samozřejmě i lidé bez chytrého telefonu se mohou zcela zdarma registrovat na webu a dostávat zprávy e-mailem. Čím více údajů občané při registraci vyplní, tím lépe budeme moci cílit na skupiny, jež chceme oslovit. Například, budeme-li vědět o odstávce elektřiny nebo přerušení dodávky vody, můžeme zaslat upozornění obyvatelům dotčených ulic. Pokud lidé uvedou i telefonní číslo, budeme jej moci využít pro rychlé informování v krizových situacích,“ upřesňuje tisková mluvčí Kopřivnice Lucie Macháčková.

Obyvatelé se mohou do takzvaného mobilního rozhlasu, který již funguje také v Kopřivnici, přihlásit na webových stránkách.