Janáčkova filharmonie hrála pod věží, město se obléklo do trikolory

Foto: (MMO, JFO, raš)

OSTRAVA – Živým provedením České státní hymny připomněla Janáčkova filharmonie Ostrava, dne 17. listopadu 2020, Ostravanům již 31. výročí Dne boje za svobodu a demokracii. Filharmonici hymnu zahráli na balkoně, který navazuje na věž Nové radnice. Ta byla večer, 17. listopadu, nasvícená do barev české trikolory.

Spolu s Novou radnicí se ve sváteční večer převlékl do trikolory také Most Miloše Sýkory. Obě dominanty centra města tak přilákaly na venkovní podívanou mnoho desítek obyvatel Ostravy, kteří zároveň zapálili svíčky a přinesli květiny k pamětním místům 17. listopadu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hymna v podání Janáčkovy filharmonie Ostrava zazněla u radnice symbolicky v 17 hodin a 11 minut. „Je nám ctí být součástí oslav Dne boje za svobodu a demokracii. Svoboda je něco, co dnes vnímáme, zejména tedy mladší generace, jaksi automaticky, bez uvědomění si, že ji máme,“ řekl ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla s tím, že současné období které všichni prožíváme, je okamžikem, který by mohl zejména mladší generaci pomoci pochopit, jak je před 31 lety získaná svoboda důležitá.

Foto: (MMO, JFO, raš)

Foto: (MMO, JFO, raš)