Již dnes v noci! Vánoční strom na Staroměstském náměstí bude v národních barvách

Zdroj: praha.eu

PRAHA – Osmnáctimetrový smrk ztepilý bude dnes v noci vztyčen na Staroměstském náměstí. Ozdoben pak bude do konce týdne. Celkem šest kilometrů světelných řetězů, stovky koulí v barvách trikolory a třímetrová špice.

Lidé nám opět nabízeli své stromy, které by stejně byly z objektivních důvodů pokáceny. Ten letošní rostl zhruba čtyřicet let, asi třicet kilometrů jižně od Staroměstského náměstí,“ uvedl radní hlavního města Prahy Jan Chabr. Osmnáctimetrový smrk ztepilý pochází z obce Kamenný Přívoz, kácení trvalo asi čtyři hodiny. Dnes večer vyrazí strom za doprovodu policie do centra Prahy. Projede Pařížskou ulicí a nakonec bude ukotven šesti lany a několika kusy jeřábového závaží na tradičním místě.

Co nebude tradiční, je absence Vánočních trhů a doprovodného programu, v rámci epidemiologických opatření. Od zítřka začnou zaměstnanci Technologie hlavního města Prahy strom dekorovat. „Letošní ozdoby budou v barvách národní trikolory. Strom ozdobí šest kilometrů světelných řetězů, stovky vánočních koulí v červené, modré a bílé barvě. Dále čtyřicet světelných hvězd a špice na vrcholu bude mít tři metry,“ doplnil předseda představenstva THMP Tomáš Jílek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.