Kolik přiberete po návštěvě muzea čokolády?

TÁBOR – Patříte mezi milovníky čokolády? Chcete se dozvědět něco o její historii a nějaké figurky, či bonbony si vyrobit? V Muzeu čokolády a marcipánu vás přivítá i čokoládová socha Jaromíra Jágra a marcipánový model táborského Žižkova náměstí!

V prostorách třech historických domů a ploše přes 1000 m2 budete mít historii čokolády, její pěstování i zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek jako na dlani. Expozice se věnuje i historii obalů a reklamních plakátů, k vidění jsou i porcelánové či cínové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19. století, šlechtický salon či model pěstování kakaa v pralese. Druhá část muzea je pak věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Uvidíte marcipánový model náměstí a dalších táborských dominant, marcipánové modely pohádek, či šatičky pro panenky.

Ve stálé dílně si můžete sami odlít čokoládové figurky, či pracovat s marcipánem. Kdyby vám to náhodou nešlo, podívejte se okénkem přímo do čokolatérie, jak to dělají odborníci. Nově můžete využít i večerní komentované prohlídky muzea spojené s ochutnávkou. Ne abyste se během nich vrhli na čokoládové klobouky!