Mladík se vydával za přitažlivou studentku, přišel si tak na 1,5 milionu

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Až osm let za mřížemi hrozí jednadvacetiletému mladíkovi z Mostecka, který si zvolil dost netradiční formu „přivýdělku“. Od dubna roku 2017 zakládal na sociálních sítích falešné ženské profily a pod různými záminkami vylákal z důvěřivých mužů až 1,5 milionu korun. O případu dnes informovala policie.

První podvod mladík uskutečnil už v sedmnácti letech. Pod falešným ženským profilem nabízel sex osmatřicetiletému muži, který o něj měl zájem. „Postupně se na sociální síti seznámil se čtyřmi muži ve věku od 25 do 38 let. Tři z nich se do něj jako do ženy zamilovali a dobrovolně mu zasílali peníze na různé potřeby. Čtvrtý z podvedených mužů mu poslal svoje intimní fotografie, které se staly předmětem vydírání. Peníze poté muž mladíkovi posílal za to, že tyto fotografie nebudou zveřejněny,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od dubna 2017 do ledna 2019 si mladík přišel na 1,5 milionu korun. „Peníze si nechával posílat na účty svých kamarádů nebo známých. Každému z nich dal potom za výběr peněz z jejich účtu provizi od několika set do tří tisíc korun. Peníze si nechával posílat dokonce i na účet své nic netušící přítelkyně. Utratili je společně za cestování a návštěvy luxusních restaurací,“ vylíčila Monika Kozumplíková.

S žádným z mužů se nikdy osobně nesetkal. Dvěma tvrdil, že je na cestě k nim, čímž z nich vylákal peníze na cestu, ubytování nebo úhradu pokuty. „Peníze mu muži posílali také na operace či pohřby jeho blízkých osob, zaplacení nájmu, soudní řízení či opravy vozidla,“ doplnila mluvčí.

Podle policie se většinou vydával za sedmadvacetiletou studentku z měst na severu Čech. Po krátké době, někdy již po třech dnech, začal žádat peníze na různé „nutné“ výdaje.

Zlínští kriminalisté se případem začali zabývat koncem roku 2017. Tehdy přijali oznámení od osmatřicetiletého muže ze Zlína, který přišel o více než 777 tisíc korun. Podvedení muži se ozvali i z jiných měst, trestní řízení pak kriminalisté sloučili ve Zlíně, kde pachatele odhalili.  Není vyloučeno, že mladík podvedl také další důvěřivé muže.

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminalisty ve Zlíně muže obvinili z podvodu. „V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody na dva až osm let,“ uvedla Monika Kozumplíková.