Nemocnice Znojmo postupně ruší covidová oddělení

ZNOJMO – Znojemská nemocnice postupně uzavírá nová infekční covidová oddělení, která vytvořila v posledních dvou měsících.

Klesá počet pacientů s Covid-19, kteří potřebují standardní hospitalizaci. Ale neklesá počet pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči či umělou plicní ventilaci. Nemocnice Znojmo do minulého týdne fungovala na šesti covidových odděleních, kde v nejexponovanějších dnech bylo hospitalizováno přes 100 pacientů s Covid-19. V minulých dnech zrušila dvě tato oddělení. V úterý by mělo být obnoveno oddělení, které se běžně stará o pacienty ortopedické. I za těchto ztížených podmínek nemocnice zachovala péči o všechny pacienty v rámci všech oborů. „Musíme být optimisté, nicméně stále máme odpovědnost za všechny nemocné. Proto se postupně budeme vracet k plánovaným výkonům. V tuto chvíli sestavujeme harmonogram těch operací, které vyžadují přednostní řešení. Počet pacientů s Covid-19 stále dost vytěžuje jak personál, tak vybavení nemocnice v oblasti intenzivní péče. Volnou kapacitu držíme pro akutní péči. Rozjet operativu v plném rozsahu tedy zatím nejsme schopni, a to v zájmu kvality poskytované péče. Nicméně věřím, že k postupné obnově kompletní operativy dojde brzy,“ upřesnil další kroky Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V tuto chvíli je na čtyřech infekčních odděleních znojemské nemocnice hospitalizováno 46 pacientů s Covid-19. Pět pacientů je připojeno na umělou plicní ventilaci, intenzivní péči vyžaduje celkem 10 pacientů. Oproti předcházejícím týdnům, kdy bylo nakaženo 100 zaměstnanců z důvodu onemocnění nebo karantény je mimo pracovní stav celkem 18 zaměstnanců. Na fotografii ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík přebírá šek na částku 160 tisíc korun od starosty obce Jevišovice Pavla Málka a ředitelky Okresní hospodářské komory Znojmo Marie Jílkové. V nemocnici působilo v říjnu a listopadu téměř 80 dobrovolníků. Jejich mzda je částečně kompenzována z veřejné sbírky města Jevišovice.