Oblíbené vánoční trhy v Olomouci budou, ani ony se však nevyhnou omezením

OLOMOUC – Obyvatelé i návštěvníci Olomouce si kladou otázku, jestli se letos uskuteční oblíbené vánoční trhy v kulisách historického města. Organizátoři podle svých slov pozorně sledují systém PES, který určuje rámec opatření proti koronavirové pandemii. Podle současných podmínek jsou připraveni za zpřísněných hygienických opatření trhy otevřít na přelomu měsíce, případně o několik dnů později.

„Chystáme osvětlení a nazdobení olomoucké radnice a vánočního stromu na Horním náměstí. Proti minulým rokům postavíme cca čtvrtinu stánků s patřičnými rozestupy,“ říká za organizátory Pavel Crhan. Pořadatelé začali stavět vánoční městečko již nyní, jeho provoz spustí podle aktuálních vládních opatření. Na stáncích lidé najdou vánoční ozdoby, zimní doplňky, sýry, med, uzenářské speciality, kovářskou dílnu, řemeslné výrobky či adventní věnce. Těšit se můžou také na různé dobroty, například na rybí hranolky, uzeniny z udírny, grilované dobroty, trdelníky nebo slovenské halušky. Vše v uzavřených baleních „přes ulici“. Zda se budou prodávat i oblíbené punče, ukáže až vývoj situace.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Už teď je ale jasné, že letos nebude pódium, LED obrazovka, kulturní program a lidé se budou muset obejít také bez kluziště.Na Dolním náměstí se budou prodávat stromky a pro kapra si mohou lidé přijít k Caesarově kašně na Horním náměstí. Obří ruské kolo pořadatelé postaví na Tržnici, v rámci opatření bude vozit lidi v otevřených kabinkách. Naproti radnice vyroste kolotoč pro nejmenší. U všech stánků i atrakcí počítají organizátoři s dezinfekcí, návštěvníci také budou muset dodržovat rozestupy. U vstupů na náměstí budou rozmístěny tabule s informačními pokyny.