Opilý řidič nezvládl jízdu Řečkovicemi, z auta se vypotácel jen v pantoflích

Ilustrační foto.

BRNO – Nebezpečnou jízdu pod vlivem alkoholu předvedl čtyřicetiletý řidič v Řečkovicích. Jeho počínání si všimla autohlídka z tamní služebny a překazila mu jeho manévry.

Opilý řidič s autem kličkoval ze strany na stranu, snižoval a poté zase zvyšoval rychlost a jen těsně minul zábradlí u nástupního ostrůvku tramvajové zastávky. „Strážníci na nic nečekali a vydali se za ním se zapnutými majáky. Poté ho rozsvíceným nápisem stop donutili zastavit,“ řekl tiskový mluvčí Pavel Šoba. Z auta se vypotácel muž, který měl na nohou jen papuče a z jeho dechu byl silně cítit alkohol. Bez opory nebyl schopný chůze a musel se opírat o auto, aby neupadl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K tomu, že před jízdou popíjel, se hlídce přiznal, ale neřekl druh alkoholu ani množství. Nemohl ani předložit žádné doklady, jelikož je neměl u sebe a orientační zkoušku i opakované nezvládl. Hlídce tedy nezbývalo nic jiného, než případ i výtečníka předat republikové policii jako důvodně podezřelého z trestného činu.