Řidička nabourala několik aut. Poté nadýchala přes dvě promile

JIHLAVA – Policisté zasahovali u neobvyklé nehody v Jihlavě. Podnapilá žena zde postupně poškodila čtyři zaparkovaná auta. Způsobila tím škodu za téměř dvě stě tisíc korun.

Informaci o nehodě dostali policisté v pátek 20. listopadu před pátou hodinou odpoledne. Devětapadesátiletá řidička Fordu Focus projížděla ulicí Fügnerova směrem k ulici Sokolovská. Byla však opilá a dodržet potřebnou vzdálenost od zaparkovaných vozů jí dělalo značné problémy. Postupně tak narážela do stojících aut. Jako první to odnesl Opel, po něm následoval vůz Subaru a nakonec Volkswagen Pasat, který nárazem ještě vrazil do Volkswagenu Golf. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

„Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,57 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky – 2,27 promile alkoholu a 2,33 promile alkoholu v dechu,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Žena musela okamžitě odevzdat řidičský průkaz a další jízdu jí policisté zakázali.

Na poškozených vozidlech vznikla škoda 190 tisíc korun. Řidička je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.