Sběrné dvory v Ostravě mají otevřeno, od lidí berou i funkční věci na „reuse“

Foto: OZO

OSTRAVA – Vládní opatření kvůli koronaviru se netýkají sběrných dvorů OZO v Ostravě. Od listopadu zde pracují podle provozní doby platné pro zimní měsíce, a to bez omezení. Pokud máte doma něco na vyhození, ve sběrných dvorech jste vítaní. Zároveň si tady od vás rádi vezmou i funkční věci z domácností, které mohou sloužit ještě někomu dalšímu.

„Zimní provoz v našich dvorech trvá od listopadu do března. Běžná otevírací doba platí i teď v době nejrůznějších omezení,“ uvádí OZO na své internetové stránce. Dále zde odpadový podnik připomíná, že svěrný dvůr z Ostravy-Martinova je přemístěn do Třebovic na ulici Provozní. Přivézt můžete do kteréhokoliv dvora i funkční věci pro „reuse“ centrum!

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Přehled všech ostravských sběrných dvorů a jejich otevírací dobu najdete ZDE. Kromě běžného odpadu z domácností ve sběrných dvorech můžete nechat i elektrospotřebiče formou zpětného odběru.

Množství dovezených věcí, které od vás ve všech dvorech pracovníci vezmou, činí dva metry krychlové. Pro představu se toto množství vejde na standardní přívěsný vozík osobního auta. Pokud máte množství odpadu nad dva kubické metry, pak se s ním v Ostravě vydejte rovnou na pobočku v Ostravě-Kunčicích.