Těhotná žena po surovém napadení v centru Ostravy skončila v nemocnici

OSTRAVA – Případem nelidské surovosti a brutality se zabývá v těchto dnech Policie České republiky v Ostravě. Jednatřicetiletý muž v městské části Přívoz napadl na zastávce MHD 34 letou ženu, která byla ve viditelně pokročilém stádiu těhotenství. Po úderech do spodní části těla žena zůstala ležet na zemi.

K události došlo ve čtvrtek 19. listopadu krátce před polednem. „Strážníci prováděli pěší obhlídku v obvodu, když směrem od zastávky Muglinovská v Přívoze zaslechli křik a volání o pomoc,“ sdělil k případu mluvčí ostravské městské policie, Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během několika okamžiků doběhli strážníci na místo činu, kde spatřili agresora, který na zastávce MHD údery pěstí a kopy do spodní části těla fyzicky napadal zjevně těhotnou ženu. Ta již ležela na zemi.

„Napadenou se už před zásahem strážníků pokoušely bránit dvě ženy, které byly v okamžiku události poblíž. Útočník přesto s údery a kopáním do spodní části těla nepřestával“ řekl dále Machů s tím, že pachatele od jeho počínání zastavila teprve výzva policistů s výstrahou, že použijí donucovací prostředky.

“Napadená žena si bohužel stěžovala na bolesti břicha. Byla také velmi rozrušená,” řekl ještě Machů. Strážníci jí přivolali záchranku, která ji okamžitě odvezla do nemocnice. Zadrženého muže strážníci následně předali v poutech Policii České republiky.