V hlavní roli nedovolená chemie. Za volanty aut!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté zastavili dvě vozidla a u obou řidičů zjistili přítomnost drogy v těle. Ani spolucestující nebyl čistý. Peníze, drogy, steroidy i pistole se našla.

Policisté zastavili vozidlo Škoda Octavia, jehož posádka se jim zdála podezřelá,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Hned, jak spatřili řidiče, bylo jim jasné, že se trefili. Muž měl výrazně rozšířené zorničky a choval se nervózně. Proto policisté přikročili k testu na drogy a ten byl pozitivní na kokain. Navíc měl řidič u sebe ještě dvanáct gramů této látky.

Spolujezdec se zase snažil před policisty schovat příruční tašku. Kromě několika ampulí v ní ukrýval přes sto tablet zakázaných steroidů. Oba muži byli převezeni na policejní služebnu. Osmadvacetiletý řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky za mřížemi. O rok mladšímu spolujezdci hrozí jeden rok vězení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Druhý případ se odehrál na Žižkově, kde si stejní policisté všimli vozidla, ve kterém seděl muž známý pro svou drogovou minulost,“ uvedla další případ mluvčí. Provedený test na drogy u řidiče odhalil pervitin. Řidič uvedl, že pervitin inhaloval naposledy ráno a tak se nediví, že je test pozitivní. Hlídka ve voze nalezla hotovost ve výši padesát tisíc korun, plynovou pistoli a větší množství pervitinu. Osmatřicetiletý muž si na policejní služebně vyslechl podezření ze spáchání trestného činu. I jemu v případě odsouzení hrozí až dva roky ve vězení.