V Hulíně hořela buňka se dvěma muži, jeden z nich nepřežil

Foto: HZS Zlínského kraje

HULÍN – Tři jednotky hasičů vyjížděly v sobotu večer k požáru unimo buňky v Hulíně. V té době v ní přitom přebývali dva muži. Jednoho transportoval vrtulník do nemocnice, druhého nalezli uvnitř bez známek života.

Hasiči z Kroměříže, Holešova a Hulína jeli o půl deváté večer na ulici Višňovce. „Požár buňky ohlásil majitel, který z ní vyvedl i jednoho zraněného muže, který v ní přebýval. Po příjezdu hasičů na místo požáru ihned poskytli zraněnému předlékařskou pomoc včetně kyslíkové masky,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro zraněného osmačtyřicetiletého muže přiletěl vrtulník, který ho přepravil do nemocnice. „Hasiči v místě události uzavřeli obousměrně část komunikace, kde přistál vrtulník. Po jeho odletu byla cesta opět plně průjezdná,“ popsala Javoříková.

Hasiči požár během krátké chvíle uhasili jedním vysokotlakým proudem. Během hasebních prací ale nalezli uvnitř dalšího muže bez známek života. „Na místě zasahující lékařka u něj konstatovala smrt,“ potvrdila mluvčí.

Událostí se nyní zabývá policie. „Bližší okolnosti vzniku požáru jsou nadále předmětem šetření kroměřížských kriminalistů a vyšetřovatele hasičů. Přesnou příčinu úmrtí devětatřicetiletého muže objasní až nařízená soudní pitva,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.