Zuzanka byla nedočkavá. Narodila se v autě na Boskovicku

zdroj: ZZS JMK

BLANSKO – Toto krásné miminko přišlo na svět před pár dny na parkovišti v Šebetově na Boskovicku. Při porodu tatínkovi telefonicky pomáhala operátorka záchranářů.

Holčička byla nedočkavá, takže její nastávající rodiče museli cestou do porodnice zastavit. Děvčátko se narodilo v autě za telefonické asistence operátorky záchranářů. „Tatínek skvěle spolupracoval, dělal vše tak, jak bylo třeba. Děvčátku pomohl na svět a dojemné pro mě bylo, když jsem slyšela, jak mu jeho žena děkuje za svoji záchranu i za záchranu miminka. A musím pochválit samozřejmě i maminku, rodila v nestandardních podmínkách a zvládla to výborně. Tohle jsou silné okamžiky, na které se nezapomíná,“ popsala porod operátorka. Když přijela na místo záchranářská posádka, přestřihl tatínek za asistence lékaře pupeční šňůru. Holčičku zdravotníci ošetřili, poskytli jí tepelný komfort a i s maminkou převezli do boskovické nemocnice. „Zuzance i celé její rodině přejeme jen to nejlepší, hlavně hodně zdraví,“ popřála mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.