Brno podpoří sbírku Andělský strom, ta pomáhá dětem vězňů

Ilustrační foto.

BRNO – Letos proběhne již desátý ročník sbírky Andělský strom, který si klade za cíl pomoci dětem, jejichž rodiče jsou ve výkonu trestu. Do tohoto projektu se zapojí také město Brno, které pomůže s propagací a zajistí kontaktní místo pro odevzdávání dárků.

„Období Vánoc je pro děti, které mají rodiče ve vězení, obzvlášť těžké. Osoba, která o ně pečuje, často nemá dostatek peněz na chod rodiny a k tomu na vánoční dárky,“ podotýká 1. náměstek primátorky Petr Hladík. Proto je tu na pomoc Andělský strom. Ten spolupracuje s věznicemi, ve kterých jsou uvězněni sociálně slabí jedinci, kteří se zajímají o své děti. Odsouzený odešle přihlášku spolu s dopisem pro své dítě, zároveň se kontaktuje rodina, ve které dítě vězně žije a zjistí se od ní, co přesně mladistvý potřebuje. Poté se hledají dárci, kteří dárek koupí nebo pošlou peníze do veřejné sbírky. Dítě pak dostane novou věc, jejíž hodnota je většinou kolem 500 korun. Často se jedná o jedinou věc, kterou dostane. Nejde však ale o dárek, ale o ujištění, že rodič na něho myslí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Magistrát města Brna se do akce zají tím, že na pracovišti Odboru zdraví na Dominikánském náměstí vytvoří kontaktní místo, kam mohou lidé přinést zakoupený dárek. Kvůli opatřením ohledně koronaviru jej zájemci mohou nechat na vrátnici, odkud si ho přeberou zaměstnanci a předají jej koordinátorům projektu. Sbírka trvá do 18. prosince. Nejčastějšími dárky, které si rodiče pro své děti přejí, jsou panenky, auta na dálkové ovládání, ale i školní pomůcky, batohy, sluchátka nebo kosmetika.