Část studentů se začíná vracet na zlínskou univerzitu

Foto: archiv UTB

ZLÍN – Baťova univerzita začne pomalu ožívat. V rámci rozvolňování vládních protiepidemických opatření se část studentů bude moct od středy vrátit k prezenční výuce. Stále však platí přísná omezení.

Nově je od 25. listopadu povolená laboratorní, experimentální nebo umělecká výuka studentů posledních ročníků bakalářských a magisterských programů za přítomnosti nejvýše 20 osob. „Pro studenty závěrečných ročníků je návrat do běžné výuky velmi důležitý. Podstatná jsou laboratorní cvičení a práce v uměleckých ateliérech, kde studenti tímto způsobem plní své bakalářské či diplomové práce,“ vysvětluje rektor univerzity Vladimír Sedlařík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Možné je prezenční studium v doktorských programech. Konat se mohou i zkoušky, a to maximálně do 10 osob. Povolené jsou také individuální konzultace i návštěvy knihoven pro vyzvednutí či odevzdání studijní literatury.

„Z posledních ročníků bakalářských programů se nám vrací zhruba 1500 studentů, u magisterských je to 1200 studentů. Doktorandů se může vrátit až 460,“ shrnul prorektor pro pedagogické záležitosti UTB Lubomír Beníček.

Studenti, kteří se vrací k prezenční výuce, se budou moc opět ubytovat na kolejích. Jde přibližně o 110 studentů. „Tito studenti se mohou vrátit na koleje při dodržování zvýšených hygienických opatření. Ostatním studentům bude umožněn návrat na koleje podle dalších nařízení vlády,“ dodává ředitel Kolejí a menz UTB Michal Navrátil.

Menza stále funguje pro zaměstnance a také pro studenty, kteří zůstali na kolejích. Cizí strávníci nemají do menzy přístup. Zrušené jsou zahraniční cesty i univerzitní akce. Na celé univerzitě platí přísná hygienická opatření, povinné jsou roušky, k dispozici jsou panely s dezinfekcí.