Do Bečvy opět unikla neznámá látka

Foto: HZS Zlínského kraje

VSETÍNSKO – Už třetí únik chemikálie zažila za uplynulé dva měsíce řeka Bečva. K poslednímu došlo dnes dopoledne, kdy se na hladině objevila bílá pěna. Místním se důrazně nedoporučuje do řeky vstupovat nebo vodu používat.

Oznámení o úniku neznámé látky do řeky v Krásnu nad Bečvou přijali hasiči krátce před polednem a na místo vyrazila jednotka z Valašského Meziříčí. „ Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil únik neznámé látky do řeky. Hasiči odebrali vzorky vody s neznámou látkou. V době jejich zásahu však látka již z výpustku přestala vytékat,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo dorazila i kriminální policie a zástupci odboru životního prostředí. „Odebrané vzorky byly převezeny do laboratoře ve Frenštátě pod Radhoštěm,“ dodala Javoříková.

K úniku chemikálie mělo dojít z výpusti pod mostem na pravém břehu řeky, která vede z areálu bývalé Tesly Rožnov pod Radhoštěm. Město Valašské Meziříčí proto důrazně varovalo obyvatele, aby od mostu do místní části Juřinka směrem dále po toku řeky do vody nevstupovali ani ji nepoužívali, a to až do odvolání.

V posledních dvou měsících jde už o třetí únik chemikálie do řeky. Jako první vytekl do vody jedovatý kyanid, který zabil na 40 tun ryb. Před měsícem se zas v Bečvě prokázalo nadlimitní množství niklu. Viník nebyl doposud dopaden.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje