Jihlavská nemocnice plánuje již osmý Vánoční pokoj. Přispět může každý

Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Nemocnice chce letos svým pacientům opět nadělit nově opravený pokoj, tentokrát na ortopedicko-traumatologickém oddělení. V průběhu měsíce budou moci dárci přispívat finančními částkami, za které se pokoj v příštím roce opraví.

V minulých letech opravila nemocnice šest pokojů, a to na dětském, traumatologickém, gynekologickém, onkologickém, geriatrickém a rehabilitačním oddělení. Poslední pokoj na gynekologicko-porodnickém oddělení bude opraven po novém roce, z důvodu omezení pohybu v nemocnici se totiž letošní opravy musely odložit. „Nový pokoj bude sloužit pro naše pacienty s úrazy, poraněními pohybového aparátu a pacientům po operacích. Naší snahou je pacientům zpříjemnit pobyt a poskytovat péči v nemocnici v příjemném, útulném prostředí,“ vysvětlil primář oddělení Přemysl Kohout.

Tradiční akce startuje jako každoročně měsíc před Štědrým dnem. Na stránkách nemocnice si dárce vybere věc, na kterou chce přispět a poté zašle email na adresu tiskové mluvčí nemocnice. Ta položku zablokuje a sdělí dárci číslo účtu, na který má přispět. Finanční příspěvek nemusí být vždy na vybranou věc, může být i libovolný, peníze v tom případě nemocnice odečte od nejdražší položky. Pokud má dárce zájem o darovací smlouvu, stačí zaslat potřebné údaje emailem.