Muž se po své opilecké jízdě přiznal k vypití dvou piv, nakonec přidal i slivovici

Ilustrační foto.

BRNO – V poslední době řešily hlídky městské policie několik případů opileckých jízd řidičů v Brně. Nejčerstvější případ se stal v noci z neděle na pondělí v Bystrci, kdy opilý šofér porazil značku a nadýchal skoro dvě promile.

Opilého čtyřiačtyřicetiletého muže za volantem si všimli všímaví kolemjdoucí, kterým přišel jeho styl jízdy poněkud zvláštní. Obrátili se proto na linku 156 a nahlásili, že řidiče viděli porazit dopravní značku. Na místo dorazila hlídka, která zastihla muže v okamžiku, kdy na parkovišti v Ečerově ulici se se svým vozidlem značky Opel právě otáčel a snažil se odjet. „Strážníci ho zastavili, nechali vystoupit a vyzvali k předložení dokladů,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podezřelý se jim přiznal, že před jízdou vypil dvě piva. To se ale hlídce nezdálo, jelikož díky jeho vystupování to vypadalo na daleko více alkoholu. Muž nakonec dodal, že měl ještě i slivovici. Také se neustále omlouval a opakoval, že si svou chybu uvědomuje. Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,9 promile alkoholu, proto strážníci přivolali republikovou policii, která si řidiče převzala jako důvodně podezřelého z trestného činu.