Můžete darovat IT techniku dětem z ostravských škol?

OSTRAVA – Město Ostrava se obrací na širokou veřejnost s výzvou, aby lidé darovali, podle svých možností, výpočetní techniku dětem z ostravských škol. Ve školách zřizovaných městem jsou totiž stále mezi dětmi takové, které pro výuku doma potřebné IT vybavení nemají.

Koronavirus zavřel, nejen ostravské, školy letos už podruhé. Výuka probíhala jak ve druhé půlce loňského, tak v letošním školním roce, především v duchu distanční výuky. Přesto se stále ve školách najdou děti, které mají problém se zajištěním potřebného IT vybavení pro výuku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vyzýváme potenciální dárce, aby školákům s pořízením potřebné výpočetní techniky pomohli,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská s tím, že školy, na základě praktických zkušeností z jara i podzimu, by pro své žáky k online výuce uvítaly především funkční  notebooky s kamerou a reproduktory. Vítané jsou také stolní počítače s monitorem, webkamerou, sluchátka s mikrofonem a počítačové myši. „U techniky je důležitý legální operační systém Windows 10, 8, nebo 7,” upřesnila ještě Vojkovská.

Dárci IT techniky mohou kontaktovat přímo odbor školství a sportu Magistrátu města Ostravy, který zajišťuje koordinaci této akce a má zmapovanou potřebnost techniky na jednotlivých základních školách v Ostravě. Kontaktní osobou je Pavlína Poledníková. Její telefonní číslo je 599 443 032 a mailová adresa ppolednikova1@ostrava.cz .