Myslivec na honu přišel o kulovnici. Sebral mu ji jelen

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKOKRUMLOVSKO – Minulý pátek byli jihočeští policisté přivoláni ke kurióznímu případu. Jednomu z myslivců se totiž na honu ztratila kulovnice. Na tom by nebylo nic tak neobvyklého, kdyby mu zbraň neodnesl jelen.

K incidentu došlo v pátek 20. listopadu v lese u Horní Plané. „Několik myslivců postupovalo lesem, v jednom okamžiku pes vyplašil jelena. Ten se zvedl a vyřítil se přímo proti myslivci. Proběhl kolem něho a parohem mu roztrhl levý rukáv bundy. Kulovnice, kterou měl myslivec zavěšenou, naštěstí bez nábojů a zásobníku, na levé ruce, se svezla jelenovi na paroží, a i s jelenem zmizela,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jelen i se zavěšenou zbraní na paroží byl viděn jiným myslivcem asi o kilometr dál. Bohužel ani po prohledání lesa kulovnice nalezena nebyla, muži nezbylo nic jiného než vše oznámit policistům. „Pokud by zbraň někdo nalezl, je povinen jí odevzdat nejbližšímu útvaru policie. Nebo nález oznámit na linku 158,“ uzavřel Matzner.