Na bezplatný seminář, jak pečovat o nemocného člověka, zve Charita Ostrava

OSTRAVA – Profesionální zdravotní sestry z Mobilního hospice sv. Kryštofa provedou zájemce problematikou domácí péče o člověka se sníženou pohyblivostí, a to částečně, nebo plně imobilního. Zájemcům  poskytnou také související informace ze zdravotní, nebo sociální oblasti. To vše během jednoho prosincového odpoledne na kurzu, který se uskuteční v Ostravě.

Nejen v současném pandemickém období nastane ve spoustě rodin situace, kdy je nutné postarat se o člena rodiny, který zůstal odkázán na pomoc druhých. Jak s takovým člověkem zacházet, seznámí účastníky bezplatný seminář „Jak pečovat o nemocného člověka v domácím prostředí“. Pořádá ho ostravská Charita a termín jeho konání je 17. prosince 2020 od 14,00 do 17,00 hodin. Místem konání je Hospic sv. Lukáše na ulici Charvátské 8 v Ostravě – Výškovicích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Lidé se v kurzu naučí, jak nemocnému člověku podávat stravu, tekutiny a léky. Dále provádění osobní hygieny, či techniky polohování proti proleženinám,“ řekla Alexandra Čubová z Charitní hospicové poradny. V rámci kurzu jsou připraveny také informace o možnostech získávání příspěvku na péči, nebo využívání kompenzačních pomůcek, které pomáhají při naplňování potřeb nemocného člověka.

Na kurz se můžete přihlásit na telefonním čísle Charitní hospicové poradny 731 534 002, nebo mailu hospicova.poradna@ostrava.charita.cz . Poradna současně nabízí konzultace po telefonu, nebo formou video hovorů. Provádí je zdravotní sestry a to každou středu, nebo podle domluvy.