Otrokovice chystají rozsvícení vánočního stromu i ohňostroj. Vše lidé uvidí online

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Na tradiční rozsvícení vánočního stromu na přeplněném náměstí 3. května musí obyvatelé Otrokovic letos zapomenout, o oblíbenou akci však zcela nepřijdou. Vše včetně ohňostroje, proslovu starostky a faráře Pavla Šupoly uvidí online z pohodlí domova. Živý přenos začne v pátek 27. listopadu v 17 hodin.

Epidemie koronaviru a s ní související vládní opatření shromažďování nepřejí, představitelé města se proto s vedením Otrokovické BESEDY dohodli na kompromisu. „Každé město přistupuje k této události po svém. My nechceme naše spoluobčany připravit o slavnostní začátek adventu. Sice nebudeme organizovat žádný kulturní program, zato lidem vynahradíme zrušený ohňostroj. Začneme z kostela sv. Vojtěcha, kde společně promluvíme s místním farářem, následovat bude ohňostroj a na závěr bude rozsvícen vánoční strom před BESEDOU. Lidé mohou tuto událost sledovat na YouTube, na Facebooku a webových stránkách města,“ popsala přibližně patnáctiminutový program starostka Hana Večerková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Organizátoři žádají obyvatele, aby během akce na náměstí nechodili. „Chtěl bych požádat všechny obyvatele, aby se v daný čas před BESEDOU, ani v okolí neshlukovali. Hledali jsme možnosti, jak lidem tento smutný čas zpříjemnit a abychom jen neřekli „všechno rušíme“, našli jsme tento kompromis. Apeluji na všechny, aby program sledovali z pohodlí svých domů. Věřím, že příští rok se na náměstí opět potkáme osobně,“ uvedl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek. Na dodržování vládních nařízení budou dohlížet strážníci i policisté.

Online přenos lidé naleznou na youtube kanálu města. Pokud akci nestihnou zhlédnout živě, budou se moct zpětně podívat na zkrácenou reportáž.