Při nehodě čtyř aut na Zábřežsku vznikla včera škoda skoro za tři čtvrtě milionu

ZÁBŘEŽSKO – Spěch se včera ráno nevyplatil řidičům dvou osobních aut na Zábřežsku, kteří ve stejný okamžik předjížděli souběžně jedoucí náklaďáky. Při předjíždění se osobní auta střetla a bočně narazila do náklaďáku. Při nehodě se lehce zranili tři lidé.

Záchranáři, hasiči i policie zasahovali včera po půl sedmé ráno na silnici mezi Zábřehem a Postřelmovem u dopravní nehody dvou osobních a dvou nákladních aut. Řidička Mazdy, jedoucí ve směru na Postřelmov, se při předjíždění Tatry střetla s protijedoucím autem Škoda Kodiaq, jehož řidič zrovna předjížděl kamion Mercedes Benz. Po střetu Mazda pravým bokem narazila do souběžně jedoucí Tatry a poté přejela do protisměru, kde zůstala stát při okraji silnice. Stejně dopadl i Kodiaq, který narazil do pravého boku předjížděné nákladní soupravy. „Při nehodě se lehce zranili tři lidé, které záchranáři přepravili, spíše k preventivnímu vyšetření, do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Dechové zkoušky vyloučily, že by řidiči řídili pod vlivem alkoholu. Při nehodě vznikla podle policie škoda za předběžně 700 tisíc korun. Policie dále šetří okolnosti nehody a míru zavinění účastníků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .