Řidič u Strání sjel v mlze ze silnice, dva lidé nehodu nepřežili

Foto: Policie ČR

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Tragická nehoda uzavřela v pondělí večer silnici I/54 mezi Slavkovem a Strání. Ve tmě a mlze tu havarovalo auto se třemi cestujícími. Dvě spolujezdkyně nepřežili, řidič skončil zraněný v nemocnici.

K nehodě došlo krátce před šestou večer blízko křižovatky s odbočkou na obec Korytná. „Čtyřiasedmdesátiletý řidič škodovky jel ve směru od Slavkova na Strání. Za tmy a mlhy při průjezdu levotočivou zatáčkou z doposud přesně nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo komunikaci do travnatého příkopu, kde narazil do směrových sloupků a betonového mostku. Po nárazu do mostku se vozidlo přetočilo a poté dopadlo zpět na kola,“ popsala událost policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při nehodě začalo hořet v motorovém prostoru auta. Vznikající požár uhasil hasicím přístrojem jeden z kolemjedoucích řidičů.

K havárii vyjeli hasiči z Uherského Brodu a ze Strání. „Až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje hasiči prováděli resuscitaci dvou těžce zraněných osob. Přes veškerou snahu se hasičům ani zdravotníkům nepodařilo těžce zraněné osoby zachránit. Řidič vozidla byl následně odvezen k dalšímu vyšetření do nemocnice,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Alkohol u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. „Přesné okolnosti této tragické události i nadále vyšetřují jak uherskohradišťští kriminalisté, tak dopravní policisté,“ uzavírá Simona Kyšnerová.

Foto: Policie ČR