V třeboňském pivovaru hořela trafostanice

V třeboňském pivovaru hořela trafostanice (zdroj HZS Jihočeského kraje)

JINDŘICHOHRADECKO – V třeboňském pivovaru v pondělí ráno hořelo. K požáru došlo v trafostanici a i přesto, že se hasičům velmi brzy podařilo vše uhasit, škoda je statisícová. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel.

Požár byl nahlášen ve čtvrt na devět ráno v pondělí 23. listopadu 2020. Do pivovaru vyjely osádky cisteren profesionálních hasičů z třeboňské stanice a dobrovolných hasičů obce Třeboň – Branná. „Průzkum ukázal, že hoří hlavní přívodní kabel a odpojovač,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na silně zakouřenou trafostanici hasiči nasadili přetlakový ventilátor a pět minut před třičtvrtě na devět měly jednotky požár pod kontrolou. Po další půlhodině jej hasiči zlikvidovali zcela. Co bylo příčinou vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření. Škodu vyšetřovatel hasičského záchranného sboru vyčíslil na 100 000 korun.

Minulý měsíc zde hasiči zasahovali u úniku čpavku. Podrobnosti jsme přinesli v našem článku (zde).