Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny se pomalu vracejí k naplánovaným operacím

Zdroj: FNUSA

BRNO – Fakultní nemocnice již přes měsíc odkládá naplánované operace a zákroky, které odklad umožňují. Díky zlepšující se situaci ohledně pandemie koronaviru se ale pomalu daří obnovovat operativu.

Nyní je v nemocnici 113 pacientů s onemocněním koronavirem, z toho 19 ve vážném stavu. Snižují se také počty pacientů na umělé plicní ventilaci. Operativu není možné obnovit do klasického stavu, jelikož se anesteziologové musí starat o osoby s těžkým průběhem covidu. „Přesto jsme již mohli uzavřít dvě covidová oddělení a uvolnit tak prostor pro další běžné pacienty. Stejně tak bude možné obnovit alespoň některé plánované operace a zákroky,“ upřesňuje ředitel Vlastimil Vajdák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V minulém týdnu nemocnice uzavřela covidová oddělení na neurochirurgii a II. chirurgické klinice, přidají se k nim další lůžka na I. chirurgické klinice a I. neurologické klinice. Díky vracejícímu se personálu se budou otevírat i některé z ambulancí a po postupném rozvolňování mohli lékaři z ortopedické kliniky začít s dosud odkládanými artroskopickými operacemi, přidali se také neurochirurgové.