VIDEO: Ujížděl šlapanickým policistům, s autem uvízl v bahně

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – V sobotu v noci před čtvrtou hodinou se hlídka šlapanických policistů snažila poblíž Veletic zastavit podezřelé nebezpečně jedoucí vozidlo VW Golf. Řidič ale na pokyny k zastavení nereagoval a velmi rychle se vřítil do obce.

V uličkách se ale hlídce automobil neztratil. Řidič pravděpodobně neznal místní poměry a vjel na polní cestu, kde po krátké době uvízl v hlubokém bahně. Policisté muže dostihli a zajistili. „Důvod, proč třiatřicetiletý šofér zběsile ujížděl, vyšel rychle najevo. Muž, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, nikdy nevlastnil řidičské oprávnění a má na příštích osm let, převážně pro řízení pod vlivem drog, vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Navíc policisté zjistili, že na autě jsou připevněné registrační značky před nedávnem odcizené z jiného auta. Zjistili také, že i vozidlo bylo před několika dny odcizeno v brněnské Hviezdoslavově ulici. Muž tedy putoval s pouty na rukou do policejní cely.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.