Vsetín rozzáří šest vánočních stromů

Ilustrační foto.

VSETÍN – Ve čtvrtek 3. prosince se ulice Vsetína rozzáří vánoční výzdobou. Na pěti místech se rozsvítí celkem šest vánočních stromů. Kvůli pandemii koronaviru vše proběhne pro zájemce on-line.

Kulturně-společenský program v centru města se letos neuskuteční, to ale nebrání tomu rozsvítit vánoční stromy a vše přenášet on-line. Rozsvěcování vánoční výzdoby je spjato s Mikulášským dnem, který proběhne netradičně. Celý den bude ulicemi města projíždět Mikulášská družina, na závěr zamíří na Dolní náměstí, kde se v 17 hodin v přímém přenosu rozsvítí vánoční výzdoba.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celkem se rozsvítí také šest vánočních stromů, dva na Dolním náměstí, další v Panské zahradě, u vlakového nádraží a na náměstí Svobody. Tam přijel v pondělí 23. listopadu patnáctimetrový smrk ze soukromé zahrady z Krátké ulice. „Městu jej darovali majitelé pozemku Noemi a Jaromír Hurtovi a Dana a Aleš Konviční. Strom je to opravdu krásný, majitelům za dar moc děkujeme,“ řekl starosta Jiří Růžička. Majitelé pozemku chtěli strom v dohledné době pokácet, jelikož kořeny ohrožovaly inženýrské sítě a deformovaly chodník. Proto jsou rádi, že našel ještě využití a stal se dominantou vánočního Vsetína.