Zlín čekají Vánoce bez adventních trhů

Foto: město Zlín

ZLÍN – Oslavy Vánoc na náměstí Míru, které každoročně doprovází kulturní program a trhy, se letos neuskuteční. Město Zlín přípravy zrušilo kvůli prodloužení nouzového stavu a s ním souvisejícím krizovým opatřením. Dnes o tom informoval mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Letošní Adventní Zlín měl přinést program nabitý kulturními vystoupeními spolu s trhy s tradičním vánočním sortimentem, řemeslnými výrobky a dobrotami. „Zrušení programu Adventního Zlína a vánočního jarmarku mě velmi mrzí, jelikož jsou mezi našimi občany velmi oblíbené. Stále jsme pracovali na přípravách a věřili, že se nám podaří přinést tradiční vánoční atmosféru v podobě Adventního Zlína tak, jak jsme byli zvyklí v loňských letech,“ oznámil primátor Zlína Jiří Korec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město od příprav upustilo kvůli prodloužení nouzového stavu, který potrvá do 12. prosince. „Nyní uvažujeme nad případným náhradním programem, který by samozřejmě byl v souladu s aktuálními vládními nařízeními,“ dodává Jiří Korec.