Ztraceného autistického chlapce hledali policisté půl hodiny. Vysloužili si velké uznání

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JIHLAVA – Policisté objevili pohřešovaného chlapce, který se ztratil u obchodního domu v Jihlavě. Bleskurychlou policejní akci ocenila jeho matka obrovskou pochvalou.

Devítiletý chlapec se ztratil své matce v pondělí 23. listopadu kolem jedné hodiny odpoledne při návštěvě nákupního centra. Zoufalá maminka se jej nejdřív pokoušela najít sama, ale přes veškerou snahu se jí to nedařilo. Proto se obrátila na policii. „Policisté zjistili informace k popisu hocha i k místům, kam by mohl směřovat, a okamžitě začali chlapce ve městě hledat. Informace předali také strážníkům městské policie a zaměřili se mimo jiné i na prostředky městské hromadné dopravy,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Během půl hodiny nalezla jedna z policejních hlídek chlapce na benzínce na ulici Brněnská. Chlapec byl v pořádku, a tak jej policisté vzápětí předali šťastné mamince.

Ta na adresu policistů nešetřila slovy díků, což policisty potěšilo dvojnásob. „Nasazené policejní hlídky se tak kromě velké spokojenosti z nalezení chlapce těší ještě z toho, že žena ocenila jejich práci mimo jiné slovy – působili jste na mě jako skvělá parta lidí, kteří chtějí pomoci a udělat radost,“ dodala Jana Kroutilová.