Atmosféru jihlavských Vánoc pomohou vytvořit všichni obyvatelé

Vánoční strom dorazil do Jihlavy z nedaleké obce Plandry

JIHLAVA – Na náměstí v Jihlavě už stojí vánoční stromeček. Město letos nazdobí také radnici a k výzdobě domů a ulic vybízí i obyvatele.

Vánoční dekorace zdobí centrum města již od poloviny listopadu a od úterý 24. listopadu mají Jihlavané i svůj vánoční strom. Vyzdobené jsou každoročně i části města, jako Zborná, Pávov či Pístov.

Tradiční vánoční trhy v tomto roce neproběhnou, ale o to výraznější by měla být městská výzdoba. „Přestože se letos kvůli pandemii neuskuteční Jihlava k Vánocům, máme pro Jihlavany připraveno jedno malé překvapení – nazdobíme i radnici. Chceme tím motivovat ostatní, aby také vyzdobili okna a sídliště, abychom tu pravou vánoční atmosféru, i přes všechny současné problémy, vytvořili společnými silami,“ vysvětlila primátorka města Karolína Koubová.

O tom, jak budou letošní Vánoce nakonec vypadat, rozhodnou aktuální opatření vlády. „V případě rozvolnění se budeme snažit pronajmout na náměstí alespoň část stánků s vánočním sortimentem. Dále budou na náměstí kromě vánočního stromu i soutěžní stromky ozdobené dětmi z jihlavských základních a mateřských škol. Z vánočního stromu se budou linout také koledy, postaví se i slaměný betlém a děti se mohou těšit i na Ježíškovu poštu,“ doplnila Karolína Koubová.

Soutěž fotografií Vánoční putování

Na sociálních sítích vyhlásí město v sobotu 28. listopadu soutěž o nejhezčí fotografii vánoční výzdoby. Každou sobotu a středu tak bude na facebookové stránce Město Jihlava uveřejněn jeden soutěžní příspěvek s aktuální výhrou. Soutěžící budou moci zveřejnit fotografie své výzdoby do komentářů.