Bankovky létaly po Vítkovicích! Seniorka vyprášila oknem peřinu se 100 tisíci

OSTRAVA – Po skupině nálezců z Ostravy – Vítkovic intenzivně pátrá ostravská policie. Případ, který se stal seniorce v lokalitě ulice Jugoslávská, se zdá být jako vystřižen z filmového scénáře. Událost je však skutečná a nešťastná žena opravdu s peřinou z okna vytřepala krabičku, ve které měla své úspory. Bankovky se pak rozlétly po sídlišti a lidé je začali sbírat.

K události došlo 11. listopadu odpoledne ve Vítkovicích v lokalitě ulice Jugoslávská. Seniorka si doma přepočítávala své úspory, které plánovala ještě v ten den uložit na bezpečném místě. Po přepočítání obnos vložila do plastové krabičky, kterou ale nechala ležet na posteli. O chvíli později se žena rozhodla ještě vyvětrat lůžkoviny. Z okna začala vytřepávat peřinu a sní, bohužel, i pouzdro s penězi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Podle svědectví, které policii lidé z okolí poskytli, peníze při pádu z plastového obalu vypadly. Následně volně padaly na zem a lidé z blízkého okolí, včetně nájemníků domu, kde bydlela poškozená, je měli začít sbírat,“ řekla k případu ostravská policejní komisařka Eva Michalíková.

Přestože peníze sbíralo hned několik lidí, na místě po události zůstal jen prázdný obal od peněz. Policie proto apeluje na morální zásady nálezců a prosí je o navrácení finančních obnosů, které 11. listopadu odpoledne našli. Jakékoliv informace může veřejnost sdělit policii na čísle 158, nebo 974 728 201. Osobně mohou občané v této věci přijít také na jakoukoliv policejní služebnu.